fest
27 اسفند 1401 - 16:02

۶ طرح عمرانی شهرداری قزوین افتتاح شد

امروز در مراسمی با حضور رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۶ طرح عمرانی بزرگ شهرداری قزوین افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، امروز در مراسمی با حضور اکبر نیکزاد، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مهدی صباغی شهرداری قزوین و مهدی رجحانی، معاون عمرانی استاندار، سردار رستمعلی رفیعی آتانی، فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) و امیرسرتیپ حسین محمدشفیعی فرمانده لشگر 16 زرهی قزوین  6 طرح عمرانی بزرگ شهرداری قزوین افتتاح شدند.

شهردار قزوین در این مراسم با اشاره به بهره‌گیری شهرداری قزوین از حساب 100 امام برای ساماندهی نقاط محروم شهر قزوین، اظهار داشت: برای ساماندهی هاد‌ی‌آباد، برای نوسازی بافت فرسوده و مناطق منصل شهری می‌توانیم از ظرفیت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و حساب 100 امام استفاده کنیم.

مهدی صباغی اضافه کرد: بعضی افراد از ما انتقاد می‌کنند که چرا یک برج 112 متری در کنار بافت شهری که در نهایت ساختمان‌های 5 طبقه در آن ساخته شده، احداث شده است، اما ساخت این برج از گذشته شروع شده و میزان پیشرفت فیزیکی آن بالا بود و به همین خاطر نمی‌توانستیم این برج را تخریب کنیم، چرا که میلیاردها سرمایه شهر به هدر می‌رفت.

وی ادامه داد: برج تجارت شهر قزوین یکی از مراکز اقتصادی بزرگ استان قزوین خواهد شد و می‌توانیم در این برج فضای مناسبی برای توسعه سرمایه‌گذاری در شهر قزوین درست کنیم.

شهردار قزوین در بخش دیگری از سخنانش از اجرای طرح نظارت پهپادی بر ترافیک و تخلفات ساخت‌وساز در شهر قزوین خبر داد و گفت: امروز طرح بهره‌برداری از نخستین پهپاد طرح مدیریت شهری را افتتاح خواهیم کرد که این پهپاد می‌تواند تا 60 کیلومتر می‌تواند از وضعیت جاده‌های ما تصویربرداری کند.

صباغی با بیان اینکه این پهپاد تست‌های اولیه خود را گذرانده، اضافه کرد: اگر این پهپاد تست‌های شهری خود را با موفقیت بگذارند، به عنوان اولین استان در کشور از پهپاد برای کنترل ترافیک شهری استفاده خواهیم کرد و همچنین با نصب نرم‌افزار روی این پهپادها می‌توانیم ابعاد، میزان طبقات و زیربنای ساختمان را به صورت هوشمند اندازه‌گیری کنیم و به این ترتیب به حضور فیزیکی مهندس ناظر نیاز نداریم. به این ترتیب می‌توانیم تخلفات صورت‌گرفته یا تخلفات در حال وقوع را رصد کنیم. 

لزوم تدوین پیوست اجتماعی و فرهنگی برای همه طرح‌های عمرانی شهر قزوین

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در این مراسم راه‌اندازی برج تجارت قزوین میزان امید مردم را افزایش می‌دهد، گفت: از سنین پایین منتظر افتتاح برج تجارت بودیم و همیشه نگران بودیم که مبادا این پروژه‌ها هرگز به افتتاح نرسند، اما با کار جهادی این پروژه تکمیل شد.

فاطمه محمدبیگی با اشاره به فرارسیدن روز شهردار اضافه کرد: اگر روزی شهید باکری نشان داد که یک شهردار جاودانه در میان ما هست، امروز شما با این عمل جهادی نشان دادید که همراه و همرزم این شهید هستید و یادگارهای شما و خود شما در میان مردم جاودان خواهید ماند.

وی با تاکید بر لزوم تدوین و ابلاغ پیوست اجتماعی و فرهنگی برای همه طرح‌های عمرانی شهر قزوین ادامه داد: شاهد این هستیم که بسیاری از پروژه‌های عمرانی با هدف اقتصادی افتتاح می‌شوند، اما بعضاً اتفاقی در این پروژه‌ها می‌افتد که آن هدف اولیه را تامین نمی‌کند. برای نمونه این برج تجارت متعلق به کهن‌شهری است که به عنوان چهارمین شهر مذهبی کشور معروف است و خانواده‌های قزوینی به رعایت حجاب و عفاف معروف هستند.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی مسائل اجتماعی، فرهنگی و سبک زندگی اسلامی در بعضی از مراکز صنفی و تجاری رعایت نمی‌شود و دلیل این عدم رعایت فقدان پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی در طرح‌های عمرانی و شهری است.

محمدبیگی افزود: اگر پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی داشته باشیم و مراقبت کنیم، هم می‌توانیم یک تجارت سالم، پیشرفت و اعتلا را داشته باشیم و هم می‌توانیم با خیال راحت خانواده‌ها را برای خرید به این مراکز تجاری بفرستیم. بنابراین برج تجارت باید برج نمونه در حوزه فرهنگی و اجتماعی شود.

به گزارش تسنیم، در پایان این مراسم برج تجارت شهر قزوین و طرح‌های پل تقاطع غیرهمسطح یادگار امام(ره)، فرهنگسرای محله هادی‌آباد، پاتوق محله شهر اندیشه، پروژه تعریض پل و خیابان شهرک ناصر آباد و پروژه ساختمان اداری اجراییات منطقه 2 شهرداری قزوین با ارزش مجموع 428 میلیارد ریال افتتاح شدند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1099156