fest
26 اسفند 1401 - 14:13

جمشید خیرآبادی منتقدان را به مباحثه دعوت کرد

رئیس هیئت کشتی کردستان به فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در این رشته ورزشی در استان پرداخت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، جمشید خیرآبادی پیش‌ازظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در خانه کشتی این شهر برگزار شد، با اشاره به انتقاداتی که برخی‌ها در طول مدیریتم مطرح کرده‌اند، اظهار داشت: با ورودم، چهار گروه منتقد بنده شدند؛ سه گروه چون منافعش به خطر انداخته شد و منافعشان تامین نمی‌شد، شروع به تخریب کردند، گروه آخر نیز منتقد بوده اما راهکار ارائه داده و تخریب‌گر نیستند که به دیده منت قبول می‌کنم.

وی با بیان اینکه بنده علی‌رغم اینکه سابقه بالایی در کشتی، سرمربی و مدیر فنی تیم‌ ملی کشور و در شش دوره المپیک حضور و در جایگاه‌ها بالاتر بوده، آنها را رها کرده و ‌به زادگاه خود بازگشته تا به مردم و جامعه کشتی استان خدمت کنم، گفت: از هرگونه انتقاد استقبال کرده اما وظیفه هیئت تامین زیرساخت‌ها نیست‌. 14 سال ورزشی کشتی در شهرستان‌های مختلف ایجاد کرده و هر مربی که قصد فعالیت دارد، با دیده منت پذیرایش خواهیم بود.

رئیس هیئت کشتی استان کردستان با اشاره به اینکه در طول 4 سال گذشته ورزش‌وجوان تنها 600 میلیون تومان به این هیئت کمک مالی کرده است، تصریح کرد: تنها در طول سال اول هیئت کشتی یک‌میلیارد و 363 میلیون تومان از جیب شخصی هزینه مسابقات، خوابگاه و خورد و خوراک ورزشکاران کرده و یک نفر ریالی کمک نکرده است.

وی با اشاره به اینکه قبل از ورود بنده به هیئت کشتی 1339 نفر زیرپوشش بیمه هیئت کشتی استان بوده که اکنون به 5 تا 6 هزار نفر افزایش یافته است، افزود: در گذشته کشتی کردستان ویران شده بود، اکنون 12 دکتری تخصصی ورزشی در هیئت در بخش استعدادیابی، داوری و مربیگری فعالیت می‌کنند.

خیرآبادی "تجهیز امکانات سخت‌افزاری، نیروی انسانی و نیروی متخصص" را سه فاکتور و لازمه رشد هیئت کشتی استان دانست و اذعان کرد: تجهیزات لازم‌ مجهز و افراد زیرپوشش در هیئت افزایش یافته اما متاسفانه در بخش مربیگری شدیدا مشکل داریم و در این‌ زمینه 30 کلاس استاژ، بازآموزی و ارتقا برگزار کرده‌ایم. 18 تخته کشتی و اموالی که برای این هیئت تامین کرده بعد از رفتن نیز با خود نبرده و به کشتی کردستان اهدا می‌کنم.

وی در واکنش و انتقاد به تخریب‌گری برخی افراد در قبل و شب مجمع انتخاباتی اخیر هیئت کشتی کردستان اظهار کرد: این حرکات ناحوشایند است، در دو هفته‌نامه‌ استانی که طومار 655 امضا برای تغییر و برکناری بنده جمع شده بود، افرادهای زیادی از این امضا اطلاعی نداشته, برخی‌ها بچه و حسابدار شرکت بوده‌اند، مهر باشگاه ورزشی نیز مربوط به باشگاهی بوده که در یک سال اخیر مجوزش فعالیتش لغو شده و درخواست پیگیری از مرجع قضایی کرده‌اند. افرادی هم که در بدنه و هیئت رئیسه کشتی استان بوده، چندین دوره رئیس هیئت و سوابق شناخته‌ای دارند. برای این نشست و شفاف‌سازی هم از آنان دعوت کرده بودیم که حضور نیافتند.

رئیس هیئت کشتی استان کردستان درباره ضعف قهرمانی خاطر نشان کرد: قهرمان‌سازی زمان‌بر و رفته رفته در حال انجام است،  امسال، کشتی کردستان 5 مدال مختلف "یک طلا از قروه، یک نقره بانه، یک برنز از سقز و 2 برنز از سنندج" کسب شده که در سالیان قبل تعداد مدال‌ها صفر بوده است. در مدت فعالیتم کشتی و مکان ورزشی ویژه فعالیت بانوان و باشگاه بدنسازی را فعال کرده و 170 اعزام داشته‌ایم.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار تسنیم که آیا کسب عنوان بیستم کشتی کردستان در رقابت‌های اخیر کشتی قهرمانی کشور در سال‌جاری، بیست و سومی رده جوانان و هفدمی رده نونهالان صحت دارد؟ توضیح داد: بله، اما در دوران قبل از بنده استان چه جایگاهی در کشتی کشور داشته است؟ در طول 75 سال گذشته در این ماه، یک مدال آسیایی از سوی مبین عظیمی کشتی‌گیر کردستانی کسب کرده‌ایم. به صورت برنامه مشخص و هدفمند دنبال قهرمان‌پروری و کسب مدال هستیم که به مرور نتیجه می‌دهد؛ روز گذشته در مسابقات قهرمانی کشور در همدان رتبه نهم کشور را کسب کردیم و این در حالی‌ است که مازندران هشتم شد. متاسفانه اکنون مسابقات قهرمانی کشور به صورت واقعی برگزار نمی‌شود چراکه در یک وزن از یک استان 10 نفر شرکت کرده در حالی‌که باید در هر وزن یک نفر باشد.

خیرآبادی درباره موضع‌گیری‌های اخیر متتقدان نیز گفت: قطعا انتقادات پشت پرده و هدفمند بود، اگر نبود همزمان با طرح انتقادات و طومار جمع کردن، فرصتی برای پاسخ‌گویی و اظهار نظر بنده و موافقان این هیئت نیز فراهم می‌کردند. هر مربی و ورزشکاری قصد فعالیت در کشتی دارد، درب هیئت به رویش باز است.

در این نشست هادی سجادی‌پناه دبیر هیئت، کیومرث آیت‌پناه، فرزاد هلالی و خسرو فائقی عضو هیئت رئیسه این هییت نیز به ارائه گزارشی از وضعیت هیئت کشتی استان و برنامه‌ها و چشم‌انداز پیش‌رو پرداختند.

به گزارش تسنیم؛ باوجودی که عده‌ای به دنبال عدم برگزاری انتخابات ریاست هیئت کشتی استان کردستان در تاریخ ششم اسفند بودند، اما مجمع انتخاباتی این استان در همان روز  با حضور ابراهیم مهربان دبیر فدراسیون کشتی برگزار و درحالیکه غیر از خیرآبادی یک کاندیدای دیگر نیز برای این پست ثبت‌نام کرده بود، خیرآبادی از 23 رای مأخوده، با کسب 23 رای مثبت برای چهار سال دیگر رئیس هیئت استانی این رشته ورزشی شد.

خیرآبادی تا المپیک 2012 لندن عضو کادرفنی تیم ملی کشتی فرنگی و همراه محمد بنا بود که بعد از آن سرمربیگری تیم ملی کشتی فرنگی آذربایجان را تا المپیک 2016 ریو برعهده گرفت.

این مربی برجسته در بازگشت به ایران مدتی نیز سرمربی تیم زیر 23 سال بود که با حضور علیرضا دبیر در فدراسیون و اعلام اینکه باید یکی از این دو کار را انتخاب کند، از سرمربیگری تیم ملی انصراف داد تا در هیئت کردستان به کار ادامه دهد.

انتهای پیام/481/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1097586